AKTUALNOŚCI

portal baner

Poniżej zamieszczamy najnowsze aktualności z życia Polskiej Izby Opakowań. Po najnowsze informacje z branży opakowań, zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, raporty rynkowe, a także aktualności z firm członkowskich Izby zapraszamy na nasz portal www.pakowanie.info

Aktualności z życia Izby

Wyniki Konkursu na prace dyplomowe - edycja 2016

plakatPIO small

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Polska Izba Opakowań  podjęła decyzję o organizacji corocznego Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Poprzednie edycje Konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W ostaniej edycji (2016) na Konkurs nadesłano 9 prac, w tym 4 w kategorii „praca magisterska” i 5 w kategorii „praca inżynierska/licencjacka”. W każdej z wymienionych kategorii nagrodzono 2 prace i wyróżniono po jednej pracy. Niżej nagrodzone i wyróżnione prace.

 

Kategoria „praca magisterska”:

I. nagrodę, w wysokości 3000 zł (brutto), uzyskała praca pt. „Świadomość społeczeństwa polskiego i niemieckiego w zakresie opakowań inteligentnych”, której autorem jest p. Iwona Dratwa.
Fundatorem tej nagrody jest firma PTAK WARSAW EXPO.

II. nagrodę, w wysokości 1500 zł (brutto), uzyskała praca pt. „Opakowania na prezenty w kontekście kształtowania relacji międzyludzkich”, której autorem jest p. Łucja Zuch.
Fundatorem tej nagrody jest firma VRP Sp. z o.o.

Wyróżniono pracę pt. „Wykorzystanie metody quality function deployment w procesie zarządzania projektem nowego opakowania”, której autorem jest p. Magdalena Flis.

Kategoria „praca inżynierska/licencjacka”:

I. nagrodę, w wysokości 2000 zł (brutto), uzyskała praca pt. „Innowacja na rynku opakowań żywności”, której autorem jest p. Magdalena Jodłowska.
Fundatorem tej nagrody jest firma PTAK WARSAW EXPO.

II. nagrodę, w wysokości 1000 zł (brutto), uzyskała praca pt. „Ocena wartości promocyjnej wybranych opakowań jednostkowych z tektury”, której autorem jest p. Zofia Franczyk.
Fundatorem tej nagrody jest firma VRP Sp. z o.o.

Wyróżniono pracę pt. „Badanie i ocena jakości opakowań ozdobnych przeznaczonych do pakowania upominków”, której autorem jest p. Natalia Bielska.

Wręczenie dyplomów i stauetek odbyło sięw dniu 7 marca, podczas targów WARSAW PACK