Bezpłatne warsztaty na Targach PCI Days. Dostęp do praktycznej wiedzy!

W obliczu nieustannie rozwijającego się przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego, ciągła edukacja i samodoskonalenie stają się kluczowymi elementami sukcesu dla każdego profesjonalisty. Targi PCI Days 2024 stanowią idealną platformę do poszerzania wiedzy, odkrywania innowacji i czerpania inspiracji z doświadczeń ekspertów obu branż. W dniach 19-20 czerwca, w czasie trwania wydarzenia odbędzie się seria bezpłatnych, wyjątkowych warsztatów i konferencji, które pomogą sprostać współczesnym wyzwaniom oraz wykorzystać nowe możliwości w branży.

Pierwszy dzień targów zainauguruje dr Piotr Nowaczyk, który poprowadzi konferencję „Nowe wyzwania w mikrobiologicznym bezpieczeństwie produktów kosmetycznych: środowisko-produkt-opakowania”.  Celem konferencji będzie odpowiedź na aktualne wyzwania związane z bezpieczeństwem produktów kosmetycznych. Tematyka będzie dotyczyła aktualnych problemów związanych z zakażeniem produktów kosmetycznych w Europie, jak również zagadnień dotyczących Zielonego Ładu okiem mikrobiologa. Ważne będzie także spojrzenie na coraz poważniejszy problem biofilmu w zakładach produkcyjnych i możliwości diagnostyczne mikroorganizmów. Uczestnicy uzyskają cenne wskazówki, jak zachować wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości produktów.

Równie istotnym aspektem jest rozwój kompetencji wewnątrz organizacji. Agnieszka Piątkowska z firmy Big Fish podczas warsztatów „Rozwój kompetencji w dziale zakupów” zilustruje, jak kluczowe umiejętności mogą przyczyniać się do sukcesu firmy oraz jak skutecznie zarządzać talentami w dynamicznym środowisku biznesowym. Sesja ta dostarczy wglądu w znaczenie kompetencji zakupowych oraz metody ich rozwijania, mając na uwadze przyszłość działu zakupów.

Trzeci warsztat tego dnia, prowadzony przez Paolę Lazzeri oraz Aminę Józefowską z firmy Veltek Associates, poświęcony będzie „Walidacji środków do dezynfekcji i sporobójczych zgodnie ze wskazówkami cGMP, NORMAMI UE I EPA oraz najnowszymi danymi naukowymi”. W trakcie tego wydarzenia towarzyszącego omówione zostaną aktualizacje norm i wytyczne cGMP, z naciskiem na znaczenie skutecznej dezynfekcji w zapewnieniu wysokiej jakości produkcji farmaceutycznej. Warsztaty skierowane są dla pracowników firm farmaceutycznych, w szczególności z Laboratoriów Mikrobiologicznych, Działów Kontroli Jakości i Produkcji.

Drugi dzień targów również przyniesie wiele inspirujących momentów. Rozpocznie się od warsztatu na temat cyberbezpieczeństwa w produkcji, który rzuci światło na najnowsze trendy oraz praktyczne aspekty ochrony danych i systemów w branży. W dobie cyfryzacji, zrozumienie i wdrażanie skutecznych strategii cyberbezpieczeństwa jest niezbędne dla każdej organizacji.

Targi PCI Days 2024 to niezastąpione źródło wiedzy, które pozwoli uczestnikom nie tylko aktualizować umiejętności, ale także nawiązywać wartościowe kontakty biznesowe. Podczas wydarzenia odbędą się nie tylko konferencje i warsztaty branżowe, ale także ponad 50 prelekcji w strefach wykładowych poświęconych branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W Kosmetycznej Strefie Inspiracji eksperci będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa i legislacji, optymalizacji procesów, innowacyjnych rozwiązań, zrównoważonego rozwoju, nowych surowców i opakowań, a także najnowszych trendów rynkowych. Natomiast Farmaceutyczna Strefa Inspiracji skupi się na prezentacji innowacyjnych rozwiązań dla sektora farmaceutycznego, efektywności procesów produkcyjnych, prawie farmaceutycznym, oraz aktualnych trendach i przyszłych kierunkach rozwoju przemysłu farmaceutycznego. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco agendy Targów PCI Days.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które stanowi pomost między tradycją a innowacją, wiedzą teoretyczną a praktycznymi rozwiązaniami. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami, które kształtują przyszłość branży kosmetycznej i farmaceutycznej dzięki Targom PCI Days.