Bezpłatne webinarium PIO – Folie kompostowalne widziane oczami ich producentów

Gdy coraz powszechniej wdrażamy w życie zasady Gospodarki o Obiegu Zamkniętym i wyznaczamy sobie cele ograniczenia ilości odpadów („zero waste”) zaczynamy bardziej dostrzegać, że część opakowań produkowanych z elastycznych tworzyw sztucznych jest nierecyklingowalna i w związku z tym zaczynamy chętniej spoglądać na opakowania kompostowalne, które mogą być dla nich recyklingowalną alternatywą.
W tej sytuacji dostrzegając bardzo duże zapotrzebowanie na praktyczną i podaną z pierwszej ręki wiedzę o tych foliach, niektórzy ich producenci zaproponowali gotowość podzielenia się tymi informacjami zapraszając na webinarium pt. Folie kompostowalne widziane oczami ich producentów.

W dniu 12 września w godz. 12:00 – 13:30 podczas organizowanego przez Polską Izbę Opakowań webinarium, producenci folii PLA (polilaktyd), Tipa i NatureFlex w ok. 20-minutowych prezentacjach przedstawią informacje o produkcji swoich folii, o ich właściwościach, rodzajach, certyfikatach, dostępności i zastosowaniach. W programie przewidziane są następujące prezentacje:

  • Opakowania kompostowalne alternatywą dla nierecyklingowalnych opakowań z elastycznych tworzyw sztucznych
  • Folie PLA z przeznaczeniem do kompostowania  – nowości i zastosowania w branży opakowań – Sylwester Paprocki, Account Executive CPG Poland & CEE, Sidaplax VOF
  • Opakowania inspirowane naturą – Damian Krysztofiak, Sales Representative Poland and Europe, Tipa
  • Kompostowalne folie celulozowe NatureFlex – rodzaje, właściwości, dostępność, zastosowania pojedynczo i w kompostowalnych laminatach – Andrzej Kornacki, Regional Sales Manager, Futamura UK.

Po wystąpieniach przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi. 

Webinarium zostanie zorganizowane w formie online.  Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa za pomocą formularza na portalu Izby. 

https://www.pakowanie.info/aktualnosci/bezplatne-webinarium-pio-folie-kompostowalne-widziane-oczami-ich-producentow