Green Tree Group – Firma Zasłużona dla Przemysłu Opakowań

Tytuł „Firma Zasłużona dla Przemysłu Opakowań” przyznawany jest przedsiębiorstwom, spółkom i innym podmiotom gospodarczym, wytwarzającym: opakowania; materiały opakowaniowe; maszyny i urządzenia do pakowania i produkcji opakowań, placówkom naukowym, redakcjom czasopism, organizatorom targów i wystaw opakowaniowych. Tytuł ten przyznawany jest jednej firmie w ciągu roku.
W tym roku firmą, która zdobyła tytuł „Firma zasłużona dla przemysłu opakowań” jest firma GreenTree Group.
GreenTree Group swoją produkcję realizuje w Polsce, a swoje produkty wytwarza z najwyższej jakości komponentów. Dzięki przeniesieniu produkcji do Polski stali się niezależni i wszystkie projekty produkcyjne mogą wdrażać u siebie w ciągu ok. 2 tygodni.
Ma to szalenie ważne znaczenie przy projektach marek własnych dla indywidualnych klientów, gdzie w chwili obecnej są w stanie w krótkim czasie wdrożyć każdy z projektów BIO.
Rozwijają stale kolejne wdrożenia eliminujące tradycyjny plastik.
Pośród ich partnerów, dzięki produkcji krajowej, pojawiają się coraz to nowi rodzimi klienci, chcący wdrażać ideę zero waste oraz przechodzenia na opakowania wykonane ze źródeł odnawialnych, mogące ulegać rozkładowi poprzez kompostowanie.
Co ważne, posiłkują się wiedzą Instytutów, mając ich za Partnerów i dzięki wspólnym projektom mogą wdrażać kolejne zastosowania dla Bio kompostowalnych folii i opakowań.