Polskie wydanie przewodnika WPO „Projektowanie opakowań do recyklingu”

Z ogromną przyjemnością prezentujemy polskie tłumaczenie przewodnika WPO „Projektowanie opakowań do recyklingu”. Przewodnik jest w pierwszej kolejności dostępny bezpłatnie dla członków Polskiej Izby Opakowań oraz uczestników webinaru Izby, będącego premierą publikacji. Link do przewodnika zostanie przesłany w indywidualnym mailu. Osoby zainteresowane wydaniem, które są przedstawicielami firm członkowskich PIO, a nie znajdują się w naszej bazie, prosimy o kontakt z biurem Izby.

Niniejszy przewodnik został opracowany przez austriacką grupę ERC należącą do Światowej Organizacji Opakowań (WPO). Polska wersja przewodnika została przygotowana przez Polską Izbę Opakowań (członka WPO) we współpracy z dr hab. Renatą Dobrucką, prof. UEP.
​Przewodnik ten, wraz z zestawem inicjatyw, które zarówno Polska Izba Opakowań, jak i WPO codziennie rozwijają, niewątpliwie przyczyni się do silnego budowania świadomości ekologicznej i społecznej poprzez edukację, szkolenia, innowacje, badania i wdrażanie strategii rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym. Liczymy, że będzie także elementem wzrostu świadomości na temat korzyści płynących z ekoprojektowania, a co za tym idzie zwiększy możliwości recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów, a także wpłynie na transformację i adaptację procesów produkcyjnych w oparciu o czyste technologie oraz wykorzystanie materiałów bezpiecznych dla środowiska.