Relacja z targów Warsaw Pack

W dniach 23-25 kwietnia 2024 po raz dziewiąty odbyły się targi Warsaw Pack. Polska Izba Opakowań jest partnerem wydarzenia oraz aktywnym uczestnikiem już od pierwszej edycji wydarzenia .

Tegoroczne spotkanie branży zgromadziło dwie hale wystawców i tysiące odwiedzających. Targom towarzyszyły również liczne wydarzenia.
W pierwszym dniu, już po raz trzeci, Izba wspólnie z Łódzkim Instytutem Technologicznym, miała przyjemność zorganizować konferencję „Innowacje w opakowaniach”, podczas której zostały omówione najnowsze tematy związane z rynkiem, regulacjami prawnymi, ekologią, cyfryzacją i znakowaniem. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Sala była wypełniona do ostatniego miejsca. Otrzymaliśmy równeiż wiele bardzo pozytywnych opinii na temat poruszanych zagadnień i wiedzy naszych prelegentów. Konferencji towarzyszyła wystawa innowacyjnych produktów i rozwiązań z zakresu opakowalnictwa.
W drugim dniu targów konferencję „Opakowania w obiegu zamkniętym – jaka przyszłość czeka branżę?” zorganizowała Organizacja Odzysku Opakowań REKOPOL – członek Polskiej Izby Opakowań.
Drugi dzień to również niezwykle miłe spotkanie z przedstawicielami firm członkowskich podczas Wieczoru Wystawców. Była to doskonała okazja do integracji, wymiany poglądów i pomysłów.

Podczas targów zwiedzający mogli odwiedzić stoisko Izby (nr F3.06) na którym swoją ofertę zaprezentowały również firmy: AKPUD, Biopolimer.pl, Druk Serwis 24, SIGMA i TOOLCO. Ponadto z indywidualnymi stoiskami w targach udział wzięłyfirmy członkowskie: Alfa-Print „Opakowanie”, Coffee Service, Drukarnia Wiking Graf, Elabel Due, EwelPlast, FANO, FPS, GreenTree Group, JS Hamilton, Łódzki Instytut Technologiczny, Polski Drukarz „Świat Druku”, RADPAK – Fabryka Maszyn Pakujących, ULMA Packaging Polska i YANKO.

Tegorocznej edycji towarzyszyła premiera nowego wydania katalogu branżowego wydawanego przez Izbę „Firmy opakowaniowe w Polsce”. Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nowe wydanie również okazało się hitem. Podczas trzech dni targów Warsaw Pack rozdaliśmy prawie 300 egzemplarzy.

Targi Warsaw Pack z roku na rok się rozwijają, zwiększa się liczba zarówno wystawców, jak i zwiedzających. W tym roku zainteresowanie na stoisku Izby oraz firm członkowskich było bardzo duże i mamy nadzieję, że przełoży się to na konkretne rezultaty biznesowe.
Już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną, jubileuszową edycję


opublikowano: 29 kwietnia 2024