Targi Warsaw Pack za nami

W dniach 18-20 kwietnia 2023 roku w centrum kongresowym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się 8 edycja targów opakowań Warsaw Pack. W tym roku Targi były rozmieszczone na 2 dwóch halach, w których zaprezentowało się ponad 250 wystawców. Nie zabrakło oczywiście firm z grona członków Polskiej Izby Opakowań. Na targach mogliśmy odwiedzić stoiska m.in. Coffee Service, FANO, FPS, Green Tree, ŁIT-COBRO, Packservice, Radpak, Rekopol, RSC Auto ID, SILBO, Ulma i Yanko, a także czasopisma Opakowanie i Świat Druku.
Polska Izba Opakowań również uczestniczyła w targach jako wystawca. Na ponad 100 m stoisku Izby swoją ofertę zaprezentowali się nasi członkowie: SIGMA S.A., Druk Serwis 24 Sp. z o.o. oraz Akpud Sp. z o.o. Stoisko odwiedziło wielu zwiedzających, przedsiębiorców zainteresowanych ofertą naszych Członków, jak również firm wyrażających chęć współpracy z Izbą oraz planujących wstąpić w nasze szeregi.
W pierwszym dniu targów (18.04.2023 r.) Polska Izba Opakowań wspólnie z Łódzkim Instytutem Technologicznym i COBRO była organizatorem Konferencji pt.:„Innowacje w opakowalnictwie”. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wysoką frekwencją. Podczas przywitania gości Dyrektor Targów Dariusz Drąg wręczył podziękowania od Targów Ptak Expo za zaangażowanie i wsparcie dla wieloletniego  Prezesa Izby, obecnie Prezesa Honorowego, prof. zw. dr hab. inż. Stanisława Tkaczyka, a także gratulacje z okazji objęcia funkcji Prezesa przez Pana Krzysztofa Niczyporuka, wyrażając nadzieję na dalszą owocną współpracę. W części programowej spotkanie poświęcone było m.in. kondycji i perspektywom rynku opakowań, nowym technologiom i materiałom opakowaniowym, biotworzywom oraz szeroko pojętej problematyce gospodarki o obiegu zamkniętym. Po konferencji wpłynęły liczne prośby o udostępnienie przedstawionych na prezentacji. W porozumieniu z prelegentami, materiały te zostaną w najbliższych dniach udostępnione na naszym portalu.
W dniu 18 kwietnia, podczas targów odbyło się również posiedzenie Rady Polskiej Izby Opakowań. Udział w obradach wzili członkowie Rady oraz Komisji Rewizyjnej. Obrady poprowadził Przewodniczący Rady – Andrzej Kornacki. Obecnością zaszczycił nas także Prezes Honorowy Izby – prof. Stanisław Tkaczyk. Głównymi tematami spotkania była bieżąca działalność Izby, w tym uruchomienie funkcji Rzeczoznawcy PIO ds. opakowalnictwa oraz organizacja Kongresu Przemysłu Opakowań, a także plany i kierunki działań Izby w najbliższej kadencji organów PIO.
Kolejne dni targów były czasem intensywnych spotkań, rozmów i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. W drugim dniu targów Konferencję „Opakowania w obiegu zamkniętym” organizowała firma Rekopol, członek Polskiej Izby Opakowań. Wystawcy spotkali się również podczas Wieczoru Wystawców, aby w kuluarowych rozmowach i luźniejszej atmosferze wymienić doświadczenia.  
W ocenie wystawców były to bardzo udane targi. Szczególnie pozytywnie oceniano dużą frekwencję wśród zwiedzających, poszukujących konkretnych rozwiązań. Podkreślano również bogaty program merytoryczny, co stanowi ciekawe uzupełnienie każdego wydarzenia targowego.
Organizatorzy ogłosili, że kolejna, 9 edycja targów odbędzie się  w dniach 23-25 kwietnia 2024. Również Polska Izba Opakowań w rozmowach z kierownictwem PTAK Warsaw Expo zadeklarowała już swój udział za rok.