Rada Naukowo-Techniczna Polskiej Izby Opakowań

Rada Naukowo-Techniczna Polskiej Izby Opakowań jest organem doradczym Prezesa Polskiej Izby Opakowań, powołanym w celu wspierania rozwoju i innowacyjności w branży opakowaniowej. Skupia ekspertów z dziedziny nauki, technologii i przemysłu, którzy aktywnie wspierają przedsiębiorstwa członkowskie oraz inicjują strategiczne działania na rzecz sektora opakowań.

Główne zadania Rady Naukowo-Technicznej obejmują:

  • doradztwo w zakresie nowoczesnych technologii, badań i innowacji w dziedzinie opakowań,
  • inicjowanie i wspieranie projektów badawczo-rozwojowych,
  • organizowanie szkoleń i seminariów dla członków Izby,
  • opiniowanie regulacji prawnych oraz standardów dotyczących branży opakowań,
  • budowanie współpracy między nauką a przemysłem opakowaniowym.

Członkowie Rady Naukowo-Technicznej to uznani specjaliści, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą wspierają rozwój sektora opakowań oraz działania Polskiej Izby Opakowań. Ich zaangażowanie przyczynia się do wdrażania nowoczesnych i zrównoważonych rozwiązań, zgodnych z wymaganiami rynkowymi i ekologicznymi.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w rozwoju polskiego przemysłu opakowaniowego!

Członkowie Rady Naukowo-Technicznej

Prof. dr hab. Ryszard Cierpiszewski
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Kierownik Katedry Jakości Produktów Przemysłowych i Opakowań Instytutu Nauk o Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu usuwania metali z roztworów wodnych, towaroznawstwa przemysłowego oraz opakowań aktywnych i inteligentnych. Jego zainteresowania w tym zakresie skupiają się na opakowaniach aktywnych zawierających nanocząstki metali oraz wskaźnikach
świeżości. Od wielu lat prowadzi również zajęcia ze studentami dotyczące opakowań.

Prof. dr hab. inż. Tomasz Chmielewski
Politechnika Warszawska

dr hab. Renata Dobrucka, prof. UEP
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Jest zatrudniona w Instytucie Nauk o Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest autorem oraz współautorem ponad 120 publikacji naukowych oraz patentów. Jej  działalność naukowa związana jest z materiałami opakowaniowymi, kompozytowymi oraz produktami przemysłowymi. Dotyczy to zarówno badań jakościowych jaki i opracowywaniem nowych materiałów dedykowanych do konkretnych zastosowań. Wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych biomateriałów. Należy do grupy 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie w roku 2021 , 2022 oraz 2023 wg  Stanford University.

Prof. dr hab. inż.. Małgorzata Jakubowska
Politechnika Warszawska

prof. zw. dr hab. inż. Andrzej Korzeniowski
Wyższa Szkoła Logistyki

dr hab. inż. Adam Koliński
Wyższa Szkoła Logistyki

prof. dr hab. inż. Halina Podsiadło
Politechnika Warszawska

Absolwentka Wydziału Chemicznego na Politechnice Wrocławskiej, od 1980 r. dr nauk technicznych uzyskany przed Radą Naukową Instytutu Technologii Przemysłu Chemicznego i Spożywczego Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, dr hab. nauk chemicznych od 1991 r., uzyskany przed RW Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Od 1.12.1991 r. zatrudniona w Politechnice Warszawskiej. Związana z kierunkiem: Papiernictwo i Poligrafia, umiejscowionym przez kilka lat na Wydziale Inżynierii Produkcji w Instytucie Mechaniki i Poligrafii. Tytuł profesora nauk technicznych uzyskała w 2015 r. Jest autorką wielu książek, podręczników i skryptów, ponad 200. artykułów, w tym i w czasopismach o międzynarodowym zasięgu. Brała czynny udział w blisko 200. konferencjach naukowych, również i międzynarodowych. Realizowała ponad 30 krajowych projektów badawczych, jest ekspertem w NCN, NCBiR, MNiSzW, PARP, POIR, Programie Dobry Pomysł.

prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk
Polska Izba Opakowań

Specjalista w zakresie zarządzania, zwłaszcza jakością, inżynierii materiałowej w tym opakowalnictwa, jest autorem ponad 500 publikacji naukowych zwartych i artykułów, patentów oraz prac o charakterze naukowo-badawczym w wymienionych dziedzinach. Jest promotorem 21 prac doktorskich oraz ponad 400 prac magisterskich i inżynierskich, jak i w postępowaniach do stanowiska i tytułu profesora. Wieloletni dyrektor Instytutu Badawczego Opakowań COBRO. W latach 2001-2023 Prezes Polskiej Izby Opakowań. Obecnie Prezes Honorowy PIO