Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczystePolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar.Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk

Dowiedz się więcej

Walne Zgromadzenie Członków w 2017 roku

W związku z przygotowaniami do najbliższego Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Opakowań, Rada Izby zwraca się z prośbą (apelem) do członków Izby o aktywny udział w opracowywaniu Programu działalności Izby w roku 2017, poprzez przysłanie wniosków i propozycji, co do kierunków działalności oraz ważniejszych zadań do realizacji z punktu widzenia potrzeb firm zrzeszonych w Izbie. Rada Izby prosi także o kierowanie opinii wniosków i ocen dotyczących działalności Izby w 2016 roku.

Stosowne propozycje należy kierować na adres Biura Izby: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 stycznia 2017 roku.

Działalność Izby w okresie wrzesień-październik 2017

Działalność Izby, jej organów i Biura koncentrowała się w miesiącach wrzesień-październik na przedsięwzięciach związanych z organizacją III. Kongresu Przemysłu Opakowań oraz uczestnictwem Izby w targach i wystawach opakowaniowych.

W związku z zakończeniem realizacji międzynarodowego projektu badawczego Select Perm, trwały prace nad opracowaniem raportu końcowego oraz rozliczeniem budżetu tego projektu. Opracowano stosowny harmonogram prac dokonując podziału zadań pomiędzy jednostki uczestniczące w tym projekcie. Dokonano oceny i analizy raportów cząstkowych opracowanych przez placówki badawcze (COBRO i ZUT). Opracowano zbiorczy raport końcowy i przekazano organowi finansującemu projekt – Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju.

Wrzesień był okresem bogatym w przedsięwzięcia promocyjne, co wiązało się z przygotowaniem i obsługą stoisk informacyjno-promocyjnych na targach krajowych i zagranicznych, takich jak: Festiwal Marketingu, Druku i Opakowań w Warszawie; Riga Food w Rydze (Łotwa); Fach Pack w Norymberdze (Niemcy). Wiele uwagi i czasu poświęcono przygotowaniom zbiorowej ekspozycji Izby na jubileuszowej edycji targów TAROPAK.

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2016

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Rada Polskiej Izby Opakowań pod koniec 2013 roku, podjęła decyzję o rozpisaniu Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. 

Poprzednie edycje Konkursu (2014 i 2015) cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszej edycji zgłoszono ogółem 10 prac, a w drugiej edycji 11 prac. Wyniki Konkursu były ogłaszane na początku marca, a dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane podczas kwietniowych targów Packaging Innovations. Więcej o wynikach drugiej edycji Konkursu (2015) tutaj

Od stycznia 2016 roku ruszyła już trzecia edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2016 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

regulamin i formularz do pobrania