Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio

Polska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994 r. Izba jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest organizatorem Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Przyznaje tytuły "Zasłużony dla przemysłu opakowań" oraz "Firma zasłużona dla przemysłu opakowań". Prowadzi portal informacyjny branży opakowaniowej pakowanie.info Izba jest także inicjatorem "Dnia Opakowań" (15 września). 


 

Aktualności z życia Izby

Pożegnanie

klepsydra origZ wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci Śp. Pana Aleksandra Mackiewicza, Prezesa firmy Pomona, członka Rady Polskiej Izby Opakowań.
Śp. Prezes Aleksander Mackiewicz był wieloletnim czynnym działaczem naszej Izby, niezwykle zaangażowanym w jej prace organizacyjne.
Cześć Jego Pamięci.


Prezes i Biuro Polskiej Izby Opakowań.

​TARGI WARSAW PACK JUŻ JUTRO W NADARZYNIE

 
Obraz
VI Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań odbędą się w dniach 23-25.11. 2021 r. w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie. Na zbiorowej ekspozycji Polskiej Izby Opakowań (stoisko B3.122) zaprezentują swoją ofertę firmy: AKPUDJETMAR oraz PAKMAR. Firmy członkowskie PIO przedstawią również swoje najnowsze rozwiązania na współorganizowanym przez Izbę Salonie Innowacji.
Podczas targów, Izba będzie organizatorem Konferencji: Trendy i innowacje w opakowalnictwie, gdzie prezenterami będą m.in. naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Sieci Badawczej Łukasiewicz-COBRO i Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych oraz przedstawiciele IBS Global, Dekorglass i Banku Santander. 
Konferencja odbędzie się w dniu 23 listopada o godz.12:00 (Hala B, Sala Konferencyjna nr 1). Udział bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

IZBA POSZUKUJE PRACOWNIKA

 
Polska Izba Opakowań zatrudni osobę na stanowisku
Asystent/Asystentka Biura

​​Zakres obowiązków:
  • koordynacja pracy biura Izby
  • obsługa korespondencji
  • wsparcie działań marketingowych
  • kontakt z firmami członkowskimi
Wymagania:
  • znajomość pakietu MS Office
  • znajomość języka angielskiego
  • dobra organizacja i samodzielność w pracy
Miejsce pracy – Warszawa; pełen etat; umowa o pracę

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.