Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczystePolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar.Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk

Dowiedz się więcej

Targowy katalog reklamowy opakowań oraz maszyn do pakowania żywności

baner katalog ywnociW ramach przygotowań do Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych PLAGRA FOOD i POLAGRA TECH oraz Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 25-28 września 2017 roku, Polska Izba Opakowań zamierza opracować i wydać katalog reklamowy zawierający oferty firm produkujących opakowania do żywności, maszyny i urządzenia do pakowania żywności oraz maszyny i urządzenia do przetwórstwa żywności.

Publikacja przeznaczona jest dla producentów żywności i ma na celu udzielenie pomocy w znalezieniu dostawcy zarówno opakowań jak i maszyn i urządzeń do pakowania żywności. Stosowne informacje zostaną zawarte w rozdziale I. „Opakowania żywności” oraz w rozdziale II. „Maszyny i urządzenia do pakowania żywności”. Ważnym uzupełnieniem będzie III. rozdział "Maszyny do przetwarzania żywności".

Z Izbą na targach PAKFOOD 2017

pakfood logo duzePolska Izba Opakowań na podstawie porozumienia z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje podczas targów opakowań dla przemysłu spożywczego PAKFOOD (25-28 września 2017 r.) wspólną ekspozycję dla firm zrzeszonych w Izbie.

Wydawany przez Polską Izbę Opakowań Biuletyn Opakowaniowy „poszukuje” Sponsora

Zdecydowana większość dotychczasowych czytelników Biuletynu Opakowaniowego opowiedziała się za kontynuacją wydawania tego czasopisma w wersji drukowanej, proponując przejście na formę kwartalnika, ze zwiększeniem nakładu i objętości. Zmiana ta pociąga za sobą zwiększenie kosztów wydawania Biuletynu i jest możliwą w przypadku pozyskania sponsorów dla każdego numeru. Koszt 3 000 zł (netto). Korzyści: w 24 str. Biuletynie 3-4 str. do wykorzystania przez Sponsora. Mile widziani sponsorzy spoza grona członków Izby.

Zainteresowanych niniejszą propozycją prosimy o kontakt z Biurem Izby: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowy portal branży opakowań - pakowanie.info

baner portalPolska Izba Opakowań uruchomiła nowy branżowy portal pakowanie.info prezentujący kompleksową ofertę branży opakowaniowej i firm związanych z pakowaniem produktów. Na portalu zapoznać się można z aktualnościami, informacjami branżowymi. Katalog firm to prezentacja przedsiębiorstw sektora pakowania produktów. Giełda B2B online to prezentacja ofert produktowych oraz zapytań dotyczących sektora opakowań.

Informacje o działaniach Izby i wiadomości branżowe można znaleźć również na profilach Izby w portalach społecznoś-ciowych: Facebook, Twitter, LinkedIn i Pinterest

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2017

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Polska Izba Opakowań  podjęła decyzję o organizacji corocznego Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Poprzednie edycje Konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W ostaniej edycji (2016) zgłoszono ogółem 9 prac: 4 w kategorii prac magisterskich i 5 w kategorii prac inżynierskich/licencjackich. O ocenie nadesłanych prac zadecyduje Komisja Konkursowa. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w lutym 2017, a na początku marca zostaną wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców.

Od stycznia 2017 roku ruszyła już czwarta edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2017 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

regulamin i formularz do pobrania