Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczystePolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar.Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk

Dowiedz się więcej

Konferencja Bezpieczne Opakowanie po raz szósty

bezpieczne opakowanieKwestia bezpieczeństwa opakowania jest kluczowa zwłaszcza w takich branżach jak spożywcza, farmaceutyczna czy kosmetyczna i musi być zapewniona bez kompromisu w kwestii jego atrakcyjności. Zagadnienia bezpieczeństwa opakowań regulują również przepisy prawne zarówno polskie, jak i unijne, dlatego program szóstej edycji konferencji Bezpieczne Opakowanie został przygotowany w taki sposób, aby poruszał wszystkie interesujące zagadnienia z różnych obszarów tematycznych.  29 listopada br. w hotelu Intercontinental w Warszawie rozwiązania do produkcji bezpiecznych i skutecznych opakowań zaprezentuje siedem firm: Bobst, Esko, EyeC, Heidelberg Polska Sp.z o.o., hubergroup  Sp.z o.o., JS Hamilton Poland oraz Metsä Board. Konferencję tradycyjnie moderować będzie uznany specjalista branży opakowań i redaktor prowadzący naukowej części miesięcznika Opakowanie Stefan Jakucewicz.

Rejestracja i szczegóły wydarzenia na www.opakowanie.pl

„Ubezpieczenie ważnym ogniwem łańcucha dostaw” - warsztaty 22 listopada 2016 r.

Stosownie do zainteresowania uczestników Kongresu Przemysłu Opakowań „Opakowania w łańcuchu dostaw” organizacją warsztatów „Ubezpieczenia ważnym ogniwem łańcucha dostaw”, Polska Izba Opakowań wspólnie z WTB Kancelarią Brokerską organizuje w dniu 22 listopada br. w siedzibie COBRO – Instytutu Badawczego Opakowań w Warszawie (ul. Konstancińska 11) warsztaty na w/w temat.

Udział w warsztatach bezpłatny

Jak informuje Kancelaria Brokerska WTB, inicjator i współorganizator warsztatów, ideą warsztatów jest zwrócenie uwagi na niebezpieczne pułapki w łańcuchu dostaw. Doświadczenie w branży przemysłowej, papierniczej, logistycznej oraz transportowej, pozwoli przybliżyć kluczowe zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Uczestnicy warsztatów uzyskają praktyczne informacje dotyczące skutecznej ochrony prowadzonej działalności.

Tematyka obrad:

  1. Zagrożenia w łańcuchu dostaw.
  2. Przyczyny odmowy wypłaty odszkodowania – praktyczne przykłady.
  3. Procedury prewencyjne – sposób na uzyskanie odszkodowania.
  4. Standardy działania w przypadku powstania szkody

Początek: godz. 1000. Przewidywany czas trwania: 2 godz.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia na załączonym formularzu przed 10 listopada 2016 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ikona wordformularz zgłoszeniowy

 

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2016

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Rada Polskiej Izby Opakowań pod koniec 2013 roku, podjęła decyzję o rozpisaniu Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. 

Poprzednie edycje Konkursu (2014 i 2015) cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszej edycji zgłoszono ogółem 10 prac, a w drugiej edycji 11 prac. Wyniki Konkursu były ogłaszane na początku marca, a dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane podczas kwietniowych targów Packaging Innovations. Więcej o wynikach drugiej edycji Konkursu (2015) tutaj

Od stycznia 2016 roku ruszyła już trzecia edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2016 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

regulamin i formularz do pobrania