Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczysteportal baner na PIOPolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994 r. Izba jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest organizatorem Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej i współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar. Przyznaje tytuły "Zasłużony dla przemysłu opakowań" oraz "Firma zasłużona dla przemysłu opakowań". Prowadzi portal informacyjny branży opakowaniowej pakowanie.info Izba jest także inicjatorem "Dnia Opakowań" (15 września). Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk.

Targowy katalog reklamowy opakowań oraz maszyn do pakowania żywności

baner katalog ywnociW ramach przygotowań do Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych PLAGRA FOOD i POLAGRA TECH oraz Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 25-28 września 2017 roku, Polska Izba Opakowań zamierza opracować i wydać katalog reklamowy zawierający oferty firm produkujących opakowania do żywności, maszyny i urządzenia do pakowania żywności oraz maszyny i urządzenia do przetwórstwa żywności.

Publikacja przeznaczona jest dla producentów żywności i ma na celu udzielenie pomocy w znalezieniu dostawcy zarówno opakowań jak i maszyn i urządzeń do pakowania żywności. Stosowne informacje zostaną zawarte w rozdziale I. „Opakowania żywności” oraz w rozdziale II. „Maszyny i urządzenia do pakowania żywności”. Ważnym uzupełnieniem będzie III. rozdział "Maszyny do przetwarzania żywności".

Z Izbą na targach PAKFOOD 2017

pakfood logo duzePolska Izba Opakowań na podstawie porozumienia z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje podczas targów opakowań dla przemysłu spożywczego PAKFOOD (25-28 września 2017 r.) wspólną ekspozycję dla firm zrzeszonych w Izbie.

Konferencja BEZPIECZNE OPAKOWANIA ŻYWNOŚCI

wiodącym wydarzeniem targów POLAGRA FOOD oraz PAKFOODbaner konferencja Bezpieczne opakowania ywnoci dugi

26 września w Poznaniu w trakcie targów opakowań żywności PAKFOOD oraz żywności POLAGRA FOOD, Polska Izba Opakowań organizuje konferencje Bezpieczne opakowania żywności - Wpływ opakowań na trwałość i jakość produktu.

Tematyka konferencji jest ukierunkowana na zagadnienia doboru opakowań do żywności mając na uwadze jej bezpieczeństwo rozumiane jako zachowanie walorów konsumpcyjnych. Omówione zostaną wymagania jakim powinny odpowiadać opakowania, na co zwracać uwagę zamawiając opakowanie z punktu widzenia tak rozumianego bezpieczeństwa żywności (przedłużenie terminu przydatności do spożycia i inne).

Omówione zostaną aspekty bezpieczeństwa żywności pakowanej próżniowo i w atmosferze MAP, a także najnowsze wytyczne dotyczące walidacji terminów przydatności.

Konferencja zostanie zorganizowana w dniu 26 września w godz. 10:00 – 14:30. Koszt uczestnictwa: 120 zł (netto) od osoby. Druga osoba z firmy korzysta z 50 proc. zniżki. Członkowie Polskiej Izby Opakowań korzystają z 50 proc zniżki. Liczba uczestników ograniczona

Nowy portal branży opakowań - pakowanie.info

baner portalPolska Izba Opakowań uruchomiła nowy branżowy portal pakowanie.info prezentujący kompleksową ofertę branży opakowaniowej i firm związanych z pakowaniem produktów. Na portalu zapoznać się można z aktualnościami, informacjami branżowymi. Katalog firm to prezentacja przedsiębiorstw sektora pakowania produktów. Giełda B2B online to prezentacja ofert produktowych oraz zapytań dotyczących sektora opakowań.

Informacje o działaniach Izby i wiadomości branżowe można znaleźć również na profilach Izby w portalach społecznoś-ciowych: Facebook, Twitter, LinkedIn i Pinterest

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2017

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Polska Izba Opakowań  podjęła decyzję o organizacji corocznego Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Poprzednie edycje Konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W ostaniej edycji (2016) zgłoszono ogółem 9 prac: 4 w kategorii prac magisterskich i 5 w kategorii prac inżynierskich/licencjackich. O ocenie nadesłanych prac zadecydowała Komisja Konkursowa.  W lutym 2017 zostały ogłoszone wyniki Konkursu, a na początku marca podczas targów WARSAW PACK wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców.

Od stycznia 2017 roku ruszyła już czwarta edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2017 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

regulamin i formularz do pobrania